Ako prenajať

nehnuteľnosť bez starostí?

Aktuálna doba zvyšovania úrokových sadzieb, cien nehnuteľností ako aj nedostatok bytov vytvára nepriaznivé podmienky na obstaranie vlastného bývania. Na trhu sa vytvára znížený záujem o kúpu nehnuteľností, kúpna sila klesá. Jedným z riešení ako si zaobstarať bývanie sa tak stáva prenájom nehnuteľností, čím na Slovenskom realitnom trhu vzniká doba prenájmov. Pokiaľ máte nehnuteľnosť, ktorá nemá využitie, jej prenájom je aktuálne vhodnejší ako jej predaj. 

Ako postupovať pri prenájme?

Vhodný nájomca je alfa-omega

Aktívne hľadanie vhodného nájomcu je kľúčové pre zabezpečenie hladkého priebehu celej doby prenájmu. Uspokojiť sa hneď s prvým záujemcom sa vo väčšine prípadov nevypláca. Nájomcu je potrebné si dôkladne preveriť. Vďaka nášmu aktívnemu a preverovaciemu hľadaniu vieme garantovať min. 1 ročný prenájom na všetky nám zverené nájmy.

Prenájom bez starostí

Zariadený či nezariadený?

Zo skúseností vieme, že najlepšie sa prenajíma zariadená nehnuteľnosť. Až 95% nájomcov chce bývať okamžite, bez nutnosti zariaďovať nehnuteľnosť. Pri rozhodovaní nájomcu však často rozhodujú maličkosti. Niekedy stačí len vymaľovať, inokedy ešte dozariaďovať a doladiť maličkosťami. Zariadený byt sa prenajíma drahšie. Naši skúsení makléri Vám radi poradia ako docieliť najvyššiu cenu za prenájom.

Zariadený byt sa prenajíma drahšie
Najlepší vzťah prenajímateľa a nájomcu je vtedy,
keď o sebe nevedia.

Nepriestrelná zmluva je základ

Stiahnuť si zmluvu z internetu, doplniť údaje zúčastnených a podpísať? Tak toto NIE! Na internete sú často staré, neaktualizované ale hlavne neprispôsobené zmluvy práve Vašej nehnuteľnosti. Vždy si dajte vypracovať zmluvu právnickej kancelárii alebo sa obráťte na nás. V spolupráci s renomovanou právnickou kanceláriou konzultujeme každú zmluvu, ktorú odovzdáme klientom na podpis.

Overená nájomná zmluva

Neplatič je nenápadný

Množstvo prenajímateľov, ktorý prenajímajú nehnuteľnosti na "vlastnú päsť" príde (k nám) už neskoro. Pokiaľ sa Vás už pri prvom kontakte záujemca pýta otázky "Čo ak ...? Čo keď ...? Čo keby ...?", je to znak toho, že pochybuje o svojej finančnej schopnosti. V tom prípade okamžite ruky preč. Vďaka dlhoročným skúsenostiam s odhaľovaním neplatičov týmto negatívnym situáciám vieme predísť.

Pozor na neplatičov

Pokiaľ Vás zaujímajú ďalšie otázky ohľadom prenájmu nehnuteľnosti využite naše bezplatné poradenstvo.

Kontaktujte nás
online alebo telefonicky

+421 911 430 707

Chcete prenajať nehnuteľnosť?
BM Reality - Realitná kancelária Levice

Copyright © 2007 - 2024 BM Reality
BM Reality - Realitná Kancelária - Predaj, kúpa a prenájom nehnuteľností z okresu Levice

Webdesign od DigiSys.sk